MTI – Az Európai Bizottság nem tud beszámolni pozitív fejleményekről a jogállamiság magyarországi helyzetével kapcsolatban – jelentette ki Didier Reynders igazságügyi uniós biztos Brüsszelben, az Európai Parlament (EP) belügyi, állampolgári jogi és igazságügyi bizottságának (LIBE) a jogállamiság magyarországi helyzetéről folytatott vitáján szerdán.
Didier Reynders beszédében reményét fejezte ki, hogy a folyamatban lévő eljárások lehetővé teszik a magyar hatóságok számára, hogy megfelelően reagáljanak az Európai Bizottság által megfogalmazott aggályokra.
Ismertette, miszerint az Európai Bizottság számos kötelezettségszegési eljárást indított Magyarországgal szemben a közös értékek megsértése miatt, köztük az akadémiai szabadsággal, valamint a civil társadalmi szervezetek, a migránsok és a szexuális kisebbségekhez tartozók jogaival összefüggésben.
“Nemrégiben az uniós bizottság eljárást indított a gyermekvédelmi törvénnyel kapcsolatban is, amelyre választ vár Magyarországtól, mielőtt arról döntene, hogy az Európai Unió Bírósága elé vigye-e az ügyet” – mondta.
Hidvéghi Balázs a Fidesz európai parlamenti (EP-) képviselője hozzászólásában kifejtette:
“Vannak olyan területek, amelyeknél a döntések kizárólag a tagállamok hatáskörébe tartoznak.
A gyermekek védelme vagy az oktatás esetében az Európai Uniónak nincs kompetenciája!”
A képviselő beszédében közölte:
“Magyarországon a felnőtteknek joga van az önkifejezésére, beleértve a szexuális élet területét is. Ennek ellenkezőjének állítása hazugság!”
“A gyermekek védelmével kapcsolatos magyar törvény elleni támadás valójában ideológiai alapú, boszorkányüldözést jelent” – tette hozzá.
“Az Európai Bizottságnak el kellene fogadnia a magyar nép akaratát, és fel kellene hagynia a politikai támadásokkal!” – zárta hozzászólását Hidvéghi Balázs.
Donáth Anna, a Momentum Mozgalom EP-képviselője felszólalásában elmondta: április 3. óta számos magyar döntött úgy, hogy elhagyja Magyarországot homoszexualitása miatt, vagy azért, mert homoszexuálisként családra vágyik. Véleménye szerint a gyermekvédelmi törvényről tartott népszavazás törvénytelen volt, illetve politikai eszközként szolgált, amelyet – mint mondta – a magyarok többsége nem támogatott.
Továbbiak a rovatban
Kormányinfó: a kormány javaslatot tesz a veszélyhelyzet jogállásának kiszélesítésére
Háború Ukrajnában – Új szakaszba lép a konfliktus
Május 2-án alakul meg az új Országgyűlés